top of page
  • Zdjęcie autoraprzewodnik Polina Wierzchowiec

Truskawkowe miasteczko Koserów, Niemcy

Każdy z nas jest trochę dzieckiem, wyobraźcie sobie wannę pełną truskawek i patrzycie jak od podstaw powstaje wasz ulubiony dżem truskawkowy! zapraszamy do Truskawkowej wioski we miejscowości Koserów, to tylko 140 km od Szczecina lub 20 km od Świnoujścia. Na pewno warto tam pojechać z dziećmi, ale i dorosły miło spędzi tam czas.

Jadąc ze Szczecina warto kierować się na Pasewalk, następnie na Anklam i Koserów.

Park Karls Erlebnis-Dorf to park rozrywki połączony z manufakturą dżemu Trukawkowego. Warto zaplanować sobie zwiedzanie na cały dzień! Sam wstęp jest bezpłatny i jest dużo atrakcji dla dzieci z których można skorzystać za darmo.

Na terenie truskawkowego miasteczka znajdziecie m.in.: Kolejkę górską w kształcie gąsienicy, żywe zwierzęta, zdalnie sterowane łódki, zjeżdżalnię na której zjeżdża się na workach po ziemniakach, karuzele, trampoliny, park linowy, przejażdżki na kucykach, labirynt oraz mnóstwo produktów związanych z truskawką: dżemy truskawkowe (inne smaki także, np. borówka), musztardy, wina, likiery, syropy, mydło, ciasta … Zresztą zobaczcie sami!


Czasami zabawki są skonstruowane bardzo proste, ale dają niesamowitą frajdę, np. belki ułożony nad płytką wodę i ćwiczenie na równowagę, jazda rowerem, który nie jest do końca prosty lub ułożenie labiryntu z rur aby woda spływała w odpowiednim kierunku. Jednak moich hitem jest poszukiwanie złota!

Po wyszukaniu złota należy go wrzucić do specjalnej maszyny, która nagrodzi dziecko medalem za złotym z truskawką za poszukiwanie złota. Nie mniej jednak uważam że dorośIi też świetnie przy tym bawili się!

Jeżeli uda się nie spędzić całego dnia w truskawkowym miasteczku polecamy wizytę w bardzo atrakcyjnej miejscowości uzdrowiskowej obok Zinnowitz, najstarszym uzdrowisku na wyspie Usedom. Co warto zobaczyć w Zinnowitz, zobacz!12 177 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page