top of page
  • Zdjęcie autoraprzewodnik Polina Wierzchowiec

Sobota w winnicy Kojder, tylko 30 km od Szczecina!

Zaktualizowano: 30 lip 2022

Zachęceni internetowym wydarzeniem na facebooku postanowiliśmy w sobotę 16 lipca odwiedzić Winnicę Kojder. Winnica znajduje się całkiem niedaleko Szczecina (tylko 30 km) w połowie drogi pomiędzy Gardnem a Starym Czarnowem. Do Winnicy Kojder postanowiliśmy udać się naszym 50 letnim garbusem.

Winnica Kojder założona została w 2015 roku, a pierwsze wino z niej można było spróbować w 2017 roku. Warto wspomnieć, że w województwie Zachodniopomorskim działa około 20 winnic, pisaliśmy o nich podczas II Festiwalu Wina Pomorza Zachodniego.


To była nasza pierwsza wizyta w winnicy i jesteśmy zachwyceni!


Winnica Kojder obejmuje powierzchnie ponad 8 ha, położona jest na glebach bogatych w wapń, dzięki czemu wina z Winnicy Kojder posiadają niepowtarzalny smak i aromat. Winnica prowadzi ekologiczną uprawę winorośli, a podczas produkcji stosowane są ekologiczne drożdże. Winnica Kojder specjalizuje się w winach białych, najbardziej smakowało nam, wino musujące Pet-nat 2021. Tak piszę o tym winie producent: "Wino "pet-nat" (naturalne wino musujące powstałe metodą pradawną) zostało wyprodukowane z odmiany johanniter. Zdecydowanie owocowe aromaty jabłka, gruszki i pomelo. W ustach cytrusowa kwasowość w połączeniu z przyjemnym musowaniem sprawia, że wino jest bardzo orzeźwiające". Podkreślić należy że wyprodukowano tylko 240 butelek!

W Winnicy Kojder smakowaliśmy wina, w połączeniu z ekologicznymi ciastami oraz serami (krowie, owcze i kozie) z zaprzyjaźnionego gospodarstwa. Degustując można było odpocząć w zaułkach winnicy, błogo poleżakować z ulubionym kieliszkiem wina. W trakcie wizyty mogliśmy porozmawiać z właścicielami, dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o winach, uprawie winorośli. Nasz kolorowy garbaty pojazd był także swoistą atrakcja tego dnia.


Polecamy odwiedziny w Winnicy Kojder, gdzie w miłych okolicznościach przyrody i z lampką winna miło można spędzić czas.


W najbliższą niedzielę (24/07/2022) odbędzie się kolejny piknik w Winnicy Kojder który wam serdecznie polecamy! Link do wydarzenia https://fb.me/e/1BInb2hNK

Winnica Kojder

Babinek 29

74-202 Bielice

https://winnicekojder.pl/167 wyświetleń0 komentarzy

Commentaires


bottom of page