top of page
  • Zdjęcie autoraprzewodnik Polina Wierzchowiec

Kameralne i klimatyczne miejsce powstało na mapie Szczecina poznajcie Muzeum Zduńskie Opowieści.

Zaktualizowano: 12 sty 2023

Już 21 stycznia 2023roku w Szczecinie zostanie otwarte nowe prywatne muzeum - Muzeum Zduńskich Opowieści. Niewątpiwie można powiedzieć że jest to miejsce kameralne i klimatyczne, z ogromną dawką pasji i pozytywnej energii. Na powierzchni 80 m2 znajduje sie ponad 1800 artyfaktów, więc każdy znajdzie coś dla siebie!


Muzeum znajduję w centrum miasta schowanę w podwórku kamienic, więc łatwo tam będzie trafić. W muzeum znajduje się ogromny zbiór zabytkowych kafli piecowych, pokaźkameralne-i-klimatyczne-miejsce-powstało-na-mapie-szczecina-poznajcie-muzeum-zduńskie-opowieścina kolekcja cegieł ze stemplami producentów, elementy dekoracyjne pieców, rekłamy i katalogi producentów i wiele innych artefaktów!

Muzeum mieści się w budynku dawnej stajni w podwórzu kamienicy przy ul. A. Małkowskiego 26 (wejście od ul. A. Małkowskiego – nie od Ks./ Bogusława X).

Muzeum dla turystów indywidualnych będzie czynne w soboty i w niedziele.


Pamiętajcie że przestrzeń jest nieduża, więc trzeba mieć na uwadze że maksymalnie może odwiedzić muzeum 15 osób, a wejscia do muzeum odbywają się co 30 minut. Na zwiedzanie trzeba przeznaczyć okolo godziny.Zobaczcie tylko zdjęcia niektórych artefaktów, aby zachęcić oni was do odwiedzienia tego wspaniałego miejsca.


328 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page