top of page
  • Zdjęcie autoraprzewodnik Polina Wierzchowiec

Jak dojechać do Kazachstanu?

Zaktualizowano: 28 kwi 2023

Postanowione jadę, ale jak załatwić formalności i trafić do Kazachstanu?


Kazachstan już od kilku lat nie wymaga wiz dla polskich obywateli. Standardowo można przyjechać na miesiąc w celach turystycznych. Jednak w związku z szalejącym wirusem, zmiany są galopujące i tymczasowo dla obywateli polskich wprowadzono wizy. Wszystkie informacje najlepiej sprawdzić na stronie Ambasady Kazachstanu w Warszawie, proszę pamiętać że po stronie wschodniej obowiązuje godzinna przerwę obiadowa w ciągu dnia:) Najlepiej napisać e-mial i dostać odpowiedź. Koszt wizy to 75 Euro (płatne tylko w EURO). Wizę należy odebrać osobiście, dlatego należy doliczyć koszt dojazdu do Warszawy.


Najlepszy najtańszy lot przez Istambuł. Ponieważ mieszkam w Szczecinie, to wybrałam podróż busem do Berlina, lot z Berlina do Istambułu, przesiadka w kolejny samolot z Istambułu do Ałmaty. Czas podróży w jedną stronę 26h. Lot odbywał się liniami Turkish Airlines. Koszt biletu od 600 do 900 USD. Wcześniej bilet można było nabyć sporo taniej (nawet o połowę), ale przez pandemie i zmniejszoną liczbę lotów. Chętnych jednak nie brakuje. Samolot Istambuł - Ałmaty nie miał ani jednego wolnego miejsca.

Obok jest Kirgizja, od 2017 roku przy wjeździe obywateli Polscy nie muszą mieć wiz. Warto rozpatrzeć także wycieczkę na stronę kirgiską nad Jezioro Issyk-Kul.


Do Kazachstanu po za dobą Covidu można trafić na inne sposoby:

  • Z Frankfurtu do Ałmaty (bezpośredni lot Lufthansa)

  • Z Warszawy do Istambułu i dalej bezpośrednio do Ałmaty (Tukish Airlines)

  • LOT obsługuje połączenia z warszawy do Nursułtanu (stolicy Kazachstanu). Należy pamiętać o odległościach (Z Nursułtanu do Ałmaty 24 pociągiem).

  • Warszawa - Mińsk - Ałmaty

  • dojazd do Moskwy pociągiem i lot z Moskwy do Ałmaty

Oczywiście istnieją inne połączenia, zobaczymy jak sytuacja będzie wyglądać po wirusie. Istnieje też połączenie kolejowe z Warszawy do Nursultanu. Podroż trwa około 4 dni.

74 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page