top of page
  • Zdjęcie autoraprzewodnik Polina Wierzchowiec

14 Zlot GarBusów Garbobranie 22 - 24 07 2022 pod Zieloną Górą. Ten zlot jest naprawę wart polecenia!

W ten weekend odbył się 14 Zlot GarBusów Garbobranie. Garbusa mamy niecały rok, a cała decyzja o pojechaniu na zlot była podjęta pod wpływem chwili i za namową organizatorów, że u nich jest super! Złot odbywał się na terenie WOSiR w Drzonkowie /woj. lubuskie. Szybko się okazało że aby bardziej zintegrować się z innymi uczestnikami zlotu trzeba wybrać opcję spania w namiocie, jeszcze tydzień temu mieliśmy tylko 1 śpiwór i więcej nic. Nigdy wcześniej nie jeździliśmy na wyjazd garbusem z noclegiem, pytanie co zabrać i jak to zmieścić do bagażnika:)

Do Drzonkowa jest tylko 216 km od Szczecina, a jazda S3 jest dość monotonna. Podczas wyprzedzania tira nagle zastrajkował nasz prędkościomierz i przestał pokazywać jak szybko jedziemy:) i ile km jeszcze przed nami. Pod pomnikiem Chrystusa w Świebodzinie silnik miał swoje chwilę słabości, ale udało się jednak pokonać przeciwności i trafiliśmy na zlot.


Od początku czuliśmy się zaopiekowani, Krzysztof i Andrzej z pomocą sztabu pomocników czuwali nad tym, aby każdy dobrze się tam czuł i bawił. Byliśmy tam "Świeżakami", ale dość szybko zintegrowaliśmy się z resztą.

Podczas zlotu wszyscy dobrze się bawili, uczestniczyli w konkursach i wspólnych zabawach. Ważną częścią integracji były dyskoteki i wspólne śpiewy, które kończyły się o 4 nad ranem! Dawno tak dobrze się nie bawiliśmy i nie wytańczyliśmy.


Następnego dnia w asyście policji odbył się fantastyczny przejazd przez Zieloną Górę. Niezwykle zaskoczyli nas mieszkańcy, którzy wychodzili na ulicę, zatrzymywali się na przystankach, robili zdjęcia i machali kolumnie pojazdów - było to bardzo, bardzo sympatyczne!


Każdy z samochodów który przyjechał na zlot był inny, garbusy, VW transportery, ogórki, buggy, nie było dwóch takich samych pojazdów, a właścicieli posiadali gigantyczną wiedzę na temat swoich aut. Zaciekawił nas konkurs odgadywania różnych części od Garbusa, zwycięzca odgadł ponad 44 części!

Był także konkurs pchania garbusa lub przewożenie wody w miseczce z wiadra do innego wiadra. Należy przyznać że zajęcia dla siebie mieli i dzieci i dorośli, nikt nie miał czasu na nudę!


Zobaczcie najciekawsze momenty z 14 Zlotu GarBusów Garbobranie 2022.

Na pewno jedziemy również za rok, decyzja została podjęta już dziś jednogłośnie!438 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page